"СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

25009, м Кропивницький, вул.Яновського 60, тел. 33-65-83, E-Mail:sut.kr@ukr.net

З 12 по 16 лютого 2018 року в КЗ СЮТ був проведений тиждень знань безпеки життєдіяльності «Найбільше багатство – здоров’я!». Ця тема ніколи не втрачає своєї актуальності, бо стан здоров’я дітей – це і життєздатність нації, і майбутнє кожного народу. Професійно усвідомлюючи це, педагогічні працівники станції щоденно спрямовують свою роботу над створенням у навчальному закладі атмосфери сприяння, підтримки та пропаганди здорового способу життя. Більш того, одним з провідних завдань виховної системи закладу є орієнтація вихованців на здоровий спосіб життя.
Отже, весь комплекс навчально-виховних заходів, які відбувалися в КЗ СЮТ протягом тематичного тижня, був спрямований на формування у вихованців пріоритетних орієнтирів щодо культури здорового способу життя.
Тижні з БЖД проводяться в нашому закладі періодично, але ніколи не перетворюються на формальне явище, бо педагоги шукають нові підходи, форми роботи та засоби, якими можна переконати вихованців свідомо та відповідально ставитись до свого життя та здоров’я, вести здоровий спосіб життя та дотримуватися правил власної гігієни, негативно ставлячись до шкідливих звичок (паління, наркоманії, алкоголізму).
Слід зазначити, що, протягом Тижня, відповідною виховною та просвітницькою роботою були охоплені всі вихованці станції, за стовідсоткової участі педагогічного колективу. В кожній групі кожного гуртка були проведені заходи різноманітні за формою та тематикою. Насамперед, це тематичні бесіди: «Будемо здорові. Друзі та шкідники здоров’я», «Подорож у країну здоров’я», «Шкідливі звички та їх небезпека», «Обираємо здоровий спосіб життя», «Це страшне явище – наркоманія», «Роби свій вибір на користь здоров’я», «Куріння – це небезпечно!», «Бережи своє здоров’я!», «Корисні та шкідливі звички» тощо.
Мали місце й інтерактивні формати виховного впливу, а саме були проведені вікторини на теми: «Я здоров’я бережу – сам собі допоможу», «Похід до країни здоров’я», «Торбинка здоров’я», «Здоров’я – найдорожчий скарб», «Подорож до країни здоров’я» тощо. Також були використані такі евристичні форми комунікації як круглий стіл «Що таке гігієна?», диспут «Здоровим бути модно?», година спілкування «Я – буду здоровим!», перегляд та обговорення відеоролика про здоровий спосіб життя. При цьому, на заходах використовувалися такі когнітивні методи, як «Мозковий штурм», «Акваріум», рольові ігри «Острів мрій», «Подарунок», «По ролях», дидактичні вправи «Модель здоров’я», «Емоції», «Обійми», «Шлях здорового способу життя».
Традиційно, в гуртках початкового технічного моделювання та художньо-технічного профілю пройшов конкурс малюнків «Найбільше багатство – здоров’я».
Цікавою та новою формою проведення інструктажу з техніки безпеки стала вистава театру силуетів «Казковий інструктаж», яку підготували, в рамках проекту «СЮТ – казковий дивосвіт», педагоги та вихованці станції.
Також в гуртках були проведені психологічні тренінги: «Психологічне здоров’я людини», «Модель здоров’я» та «Спосіб життя і здоров’я».
Креативну ініціативу висунули представники учнівського самоврядування нашого закладу. Вони створили свій телеканал «ТV – СЮТ» та розпочали його роботу з відеосюжету (бліц-опитування вихованців «Що таке здоровий спосіб життя?»).
Протягом Тижня в закладі вели просвітницько-пропагандистську роботу й наші гості: представники інституту розвитку людини «Україна» – викладач права С.Мороз та студент факультету фізичної реабілітації А.Глущенко, які провели бесіду з нашими вихованцями на тему «Вплив шкідливих звичок на організм людини», та Н.Мамшева – медичний працівник ВПО №4, яка спілкувалася з дітьми гуртків «Дизайн одягу» й «Художня обробка деревини» на тему «Куріння – це небезпечно!».
Також була активізована робота батьківського лекторію та проведені бесіди з батьками вихованців на теми: «Як допомогти дитині організувати безпечне робоче місце вдома», «Сім’я – орієнтир на здоровий спосіб життя!» та «Здоров’я наших дітей!».
Логічним завершенням усіх виховних заходів стало урочисте підведення підсумків Тижня, що відбулося 16 лютого і пройшло у форматі мистецької акції «Найбільше багатство – здоров’я!». Найкращі малюнки вихованців, які пройшли конкурсний відбір, були представлені на символічному «Дереві здорового життя». Акція завершилася переглядом учнівського відеоролика, який викликав схвальний інтерес присутніх.
Отже, Тиждень вкотре показав, що вихованці КЗ СЮТ достатньо компетентні в питаннях здорового способу життя, а наші педагоги виховують їх і фаховою освіченістю, і власним прикладом. 

 

КАЗКОДРОМ

Корисні посилання

 

  

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кіровоградської міської ради. Усі права захищені.