"СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

25006, м Кропивницький, вул.Яновського 60, тел. 33-65-83, E-Mail:sut.kr@ukr.net

25 травня в КЗ СЮТ відбувся захід «Діти – творці миру!» (за казками Василя Сухомлинського), присвячений Дню захисту дітей і який, фактично, став нашим творчим звітом за 2017–2018 навчальний рік.
Важливо наголосити, що це дійство відбувалося в рамках конкурсу національно-патріотичних заходів серед освітніх закладів міста, які цьогоріч проводило міське управління освіти. І наша станція, одна з числа позашкільних навчальних закладів, надала заявку на участь у цьому конкурсі.
Захід мав комплексний характер і ставив за мету продемонструвати наші досягнення, творчий потенціал, а також продовжити популяризацію науково-технічної творчості учнівської молоді. Територія, прилегла до навчального корпусу була святково й креативно оформлена: і арками, і квітами, і яскравими панно, і оригінальними вказівниками, і стендами.
До початку заходу, можна було ознайомитися з експозицією виставки дивовижних та унікальних робіт вихованців станції.
Звітний захід був проникнутий єдиною ідеєю, яка обумовила і його формат, і презентаційну й творчу специфіку.
Рухаючись назустріч святкування 100–річчя з Дня народження Василя Сухомлинського, робочою групою з підготовки заходу було вирішено відібрати п’ять казок педагогічного корифея та організувати й провести майстер-класи, які відповідають сюжетам цих казок.
Завідувач відділу військово-патріотичного виховання станції, відомий дитячий письменник – Павло Чорний заримував прозові твори Василя Сухомлинського, а майстри станції підготували відповідні майстер-класи.
Захід розпочався з урочистої частини, на якій були присутні вихованці КЗ СЮТ – учні міських шкіл № 1, 5, 16, 17, 22 та 32, батьки гуртківців, чисельні гості та представники мас-медіа.
Відкрила захід директор станції Вероніка Сурмач, яка підкреслила роль позашкільної освіти в розкритті творчих талантів дітей і молоді, в вихованні юних патріотів, в поєднанні національної літературної спадщини з навчально-виховним процесом.
Лідія Зарічанська – заступник директора з навчально-виховної роботи – проінформувала присутніх про порядок творчої роботи на місцях.
Пролунав Гімн України й почали діяти майстер-класи, які відкривалися декламуванням віршованих версій казок Сухомлинського. Це здійснив наш казкар Павло Чорний та студентки Кропивницького коледжу харчування та торгівлі – учасники творчої волонтерської групи «Лелека», під керівництвом Євгена Дорофієва.
Основна частина заходу – це робота майстер-класів, які утворювали своєрідне «Містечко майстрів», координацію роботи якого здійснювала Світлана Бондаренко.
Ірина Костинська та Марина Курбан проводили майстер-клас за казкою «Чому голуби до Олега прилетіли», виготовляючи «Голуба»; Людмила Смірнова та Тетяна Половенко проводили майстер-клас за казкою «Юркова квітка», виготовляючи «Мак»; Мелада Федорова та Надія Крючкова проводили майстер-клас за казкою «Гостини», виготовляючи «Калину»; Олена Мартим`янова та Алла Демченко проводили майстер-клас за казкою «Квітка сонця», виготовляючи «Соняшник», а Валентина Коваленко та Владислав Ростокін проводили майстер-клас за казкою «Найкрасивіше та найбридкіше», виготовляючи «Колосок».
Під час роботи майстер-класів, для дітей не задіяних у них, на території станції функціонували декілька цікавих локацій: в басейні відбувалися показові виступи судномоделістів (під керівництвом Євгена Ткаченка, Владислва Ростокіна та Олександра Крючкова), діти могли подивитися на діючий макет залізниці (демонстрацію здійснювали Володимир Цись та Сергій Решетов), а також відвідати «Казкодром», де послухати авторські казки та гру на дуді «Дідуся Павла», в формі знаменитих павлиських «уроків серед природи».
На завершення заходу, його учасники знову вишикувалися біля піднятого Прапору України, а представники від майстер-класів, під натхненні вірші, поєднали виготовлені власноруч патріотичні поробки в єдину символічну композицію.
Під Гімн станції, який виконав наживо лауреат Всеукраїнських пісенних конкурсів – Олександр Воєвода, вихованці, які відзначилися на майстер-класах, запустили в небо жовті й блакитні повітряні кульки, з символічними голубами миру.
Захід пройшов у піднесеній атмосфері, організовано й злагоджено. Кожен з присутніх (понад 200 осіб), на згадку, отримав патріотичну стрічку й сувенірного голуба миру.
Треба вказати, що захід носив ексклюзивний характер (наскільки відомо, ще ніхто дотепер, у вітчизняному освітньому просторі, не завіршував твори Василя Сухомлинського й не адаптував їх до навчально-виховного процесу) і досвід його проведення був узагальнений у надрукованому навчально-методичному посібнику.
Отже, КЗ СЮТ вкотре демонструє городянам своє неповторне творче обличчя. Станція сповнена нових ідей та проектів і має команду патріотично налаштованих професіоналів, яким по силам якісна організація та проведення заходів різного рівня, з повним переконанням, що діти – творці миру!

КАЗКОДРОМ

Корисні посилання

 

  

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кіровоградської міської ради. Усі права захищені.