"СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"
                  "СТАНЦІЯ ЮНИХ ТЕХНІКІВ
 
             КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ"

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

25009, м Кропивницький, вул.Яновського 60, тел. 33-65-83, E-Mail:sut.kr@ukr.net

Цей рік – ювілейний щодо святкування 100-річчя з дня народження корифея української педагогіки – Василя Олександровича Сухомлинського. Творчість павлиського новатора не втратила своєї актуальності й натепер. Творча спадщина нашого видатного земляка-педагога – це не тільки фундаментальні твори, нариси, статті, а й понад 1500 казок та оповідань для малечі, які мають потужний виховний потенціал, актуальність якого не меркне й насьогодні. Професійно усвідомлюючи це, педагогічний колектив Кропивницької міської станції юних техніків почав реалізацію ексклюзивного навчально-виховного проекту – «Віршовані казки Василя Сухомлинського». У плані наступництва, креативності та інноваційності цей творчий проект, без перебільшення, не має аналогів у вітчизняному освітньому просторі.
Відповідно, 18 жовтня КЗ СЮТ провів міський семінар-практикум для колег, на тему: «Використання казок Василя Сухомлинського в навчально-виховному процесі позашкільного навчального закладу для формування базових компетентностей гуртківців». Його мета – презентація проекту: його наукове обґрунтування та практична демонстрація того, як творчий доробок В.О.Сухомлинського може бути ефективно впроваджений у сучасному позашкіллі.
Відкриваючи захід, директор КЗ СЮТ Вероніка Сурмач наголосила на тому, що педагоги станції – це високоосвічені професіонали своєї справи, яким по силам творчий пошук і впровадження фахових ініціатив на практиці, а тому цей семінар – передача набутого передового досвіду, який вже знайшов відображення в методичному посібнику й має позитивні відгуки від педагогів, вихованців, їх батьків та ЗМІ.
Інноваційним ядром проекту стала творчість відомого дитячого письменника Павла Чорного, який працює на міській станції юних техніків завідувачем відділу військово-патріотичного виховання. Саме він написав віршовані версії творів Василя Сухомлинського, які педагоги станції оптимально пристосували до специфіки своїх гуртків. На семінарі було представлено три формати подібної адаптації: «Казковий інструктаж» юних судномоделістів через постанову «театру силуетів» (зазначимо, що його підготували й продемонстрували вихованці не мистецького, а саме технічного гуртка!),керівник судномодельного гуртка Ткаченко Є.О.
Вікторина-подорож «Мандрівка містом Кропивницький» для вихованців гуртка «Залізничного моделювання», керівник гуртка Цись В.В. та Федорова М.І.,завідувач організаційно – масового відділу.
Арт-зустріч гуртківців початково-технічного моделювання з казкарем, яка носила характер актуалізації практичної частини заняття, керівник гуртка ПТМ Крючкова Н.В.
Надалі відбувся круглий стіл,який підготували завуч з НМР Бондаренко С.А. та завуч с НВР Курбан М.І. учасниками якого було майже 30 гостей з освітніх закладів міста, де була визнана позитивність, новизна, доцільність та актуальність запропонованої роботи з навчання та виховання юного покоління громадян України. У свою чергу педагогічний колектив КЗ СЮТ й надалі буде продовжувати творчий пошук і поширювати набутий фаховий досвід. 

 

КАЗКОДРОМ

Корисні посилання

 

  

Авторські права 2019 © КЗ СЮТ Кіровоградської міської ради. Усі права захищені.